15 10 2012

ABD de araştırmacılar Bal'ın çiçek kaynaklarını belirlemek için

 

Makalenin orjinali ingilizcedr. aşağıda google-translate ile türçeye çevirdim ancak çok berbat bir çeviri oldu. ingilizcesi olanlar aşağıdaki linklere tıklayarak orjinalinden okuyabilirler.

 

ABD Araştırmacılar Bal Çiçek Kaynakları Belirlemek İçin Yeni Tekniği kullanın
Hibrid Örnekleme Bal Çiçek Kaynakları tanımlar
Photonics.com Aralık 2005
 
Tüm bal eşit oluşturulur. Farklı çiçeklerden polen üzerindeki zaman arılar bayram, onlar tat ve görünüş olarak çok farklı bal üretirler. Örneğin, Longmont, Colo Ulusal Bal Kurulu tarafından bir çalışma ortaya bu yeme yonca, tatlı ve şeffaf bal üretirken karabuğday ilgili yemek, tıbbi bir tat ile koyu bal oluşturduğunuz arılar olduğunu.
 
Şimdi doktora sonrası araştırmacı Jagdish C. Tewari ve tarım ve biyolojik mühendislik Joseph MK yılında doçent West Lafayette, Ind, Purdue Üniversitesi Irudayaraj Fourier transform infrared (FTIR) spektroskopisi ve tatlı sıvı sorumlu çiçekler tanımlamak için algılama yüzey akustik dalgası kullandık. . .
 
İki bilim adamı Ulusal Bal Kurulu ile işbirliği içinde, University Park Pennsylvania State Üniversitesi'nde iken araştırma yapılır. Onlar Tarım ve Gıda Kimyası Dergisi Eylül tarihli 7 sorunu kendi sonuçlarını yayınladı.
 
İletişim: Jagdish C. Tewari, Purdue Üniversitesi, West Lafayette, Ind; +1 (765) 496-2030, e-posta: E-posta: jctewari@purdue.edu.
U.S. Researchers Use New Technique to Identify Floral Sources of Honey
 
Hybrid Sampling Identifies Floral Sources of Honey
Photonics.com, December 2005

Not all honey is created equal. When bees feast on the pollen from different flowers, they produce honey that differs greatly in taste and appearance. For example, a study by the National Honey Board of Longmont, Colo., revealed that bees that dine on buckwheat create dark honey with a medicinal taste, while those eating clover produce sweet and transparent honey.

Now postdoctoral researcher Jagdish C. Tewari and associate professor in agricultural and biological engineering Joseph M.K. Irudayaraj from Purdue University in West Lafayette, Ind., have used Fourier transform infrared (FTIR) spectroscopy and surface acoustic wave sensing to identify the flowers responsible for the sweet fluid. . .

The two scientists performed the research while at Pennsylvania State University in University Park, in collaboration with the National Honey Board. They published their results in the Sept. 7 issue of Journal of Agricultural and Food Chemistry.

Contact: Jagdish C. Tewari, Purdue University, West Lafayette, Ind.; +1 (765) 496-2030; e-mail: E-mail: jctewari@purdue.edu.

0
0
0
Yorum Yaz